witaj w Yellowlair Oats
rejestracja  logowanie

podstawy
regulamin
pomoc techniczna
grupy
przewodnik po GB
nieobecności
administracja
zajęte wizerunki
wymiana bannerami

wzory
karta postaci
kalendarz
relacje

SMS
Instagram

fabularne
kto popisze?
mapa
książka adresowa
Regulamin

#1 (07.05.2016, 02:05 )ZASADY OGÓLNE
1. Regulamin obowiązuje każdego użytkownika, również osoby całkiem nowe - ich obowiązkiem jest przeczytanie regulaminu przed rozpoczęciem gry, więc wymówki "nie wiedziałem, jestem nowy!" nie są usprawiedliwiające. Rejestracja równa się akceptacji regulaminu.

2. Nie obrażamy się nawzajem - starajmy się z należytym szacunkiem traktować odmienne poglądy czy upodobania innych Użytkowników. Jeśli już pojawi się jakiś konflikt, należy unikać roztrząsania go na forum publicznym. Zamiast siać ferment i psuć atmosferę, lepiej przenieść się na prywatną formę komunikacji.

3. Posty muszą zawierać polskie znaki, być staranne i napisane zgodnie z zasadami polskiej pisowni.
Dbajmy też o estetykę postów, nie jest zabronione (a nawet jest wskazane) wyraźne odznaczenie wypowiedzi postaci od reszty wiadomości (pogrubienie, kursywa, podkreślenie... sposób dowolny), ale post to nie choinka - nie wolno zaznaczać wybranych elementów kolorami. Kolorów może używać tylko administracja i moderacja podczas edycji.

4. Avatary mają wymaganą wysokość 320 px i szerokość 200 px. Nikt nie będzie dusił za kilka pikseli mniej, ale ze względów estetycznych zalecane są takie wymiary. W przypadku użycia tego samego avatara przez dwie osoby, zachować go może tylko ten, kto miał go wcześniej. Dwa konta nie mogą również wykorzystywać do wyglądu swojej postaci tego samego wizerunku (spis zajętych wyglądów znajduję się tutaj). Wybrany na początku wygląd możemy zmienić, jeśli przestanie nam pasować, starajmy się jednak nie zmieniać go zbyt często i zbyt drastycznie, by śniada brunetka nie stała się nagle bladą blondynką.

5. Nick postaci to także jej imię i nazwisko, więc nicki typu "ania9432" nie zostaną dopuszczone do gry, jeśli nie zostaną zmienione. Pamiętajmy, że większość podawanych przez nas danych dotyczy naszej postaci, nie nas samych.

6. Yellowlair Oats, jak wszystkie inne przejawy twórczości, jest objęte prawem autorskim. Każdy przypadek kopiowania jakiejkolwiek części forum czy prywatnego dzieła użytkownika (podpis, avatar, rysunek itp.) jest niezgodny z polskim prawem. Wyjątek stanowi zgoda autora pracy/podpisu/itd. Działa to oczywiście w dwie strony - respektujmy prawa autorów zdjęć, gifów czy kodów, które wykorzystujemy w naszych profilach i nie używajmy ich, jeśli wyraźnie sobie tego nie życzą.
ZASADY GRY


POSTACIE I KONTA


1. Bądźmy kreatywni! Pozwólmy, żeby forum żyło swoim własnym, fikcyjnym życiem i nie przenośmy na nie osób rzeczywistych czy bohaterów książkowych (serialowych, filmowych...). Niemile widziane są też postacie stworzone "dla żartów", nierealne, przerysowane do rozmiarów karykaturalnych albo marysuistyczne. Postacie tworzone ewidentnie dla żartów, łamiące podstawowe zasady regulaminu forum, będą usuwane bez uprzedniego ostrzeżenia.

2. Nie ma ograniczeń w ilości posiadanych kont, lecz nie należy w tej kwestii przesadzać. Twórzmy konta w sposób przemyślany: nie powołujmy do życia całej masy postaci, jeśli nie jesteśmy pewni, czy znajdziemy czas na rozwój ich wszystkich.

3. Na jednym koncie można grać TYLKO jedną postacią. Nie wolno mieszać kont tylko dlatego, że "nie chce się" nam przelogować. Szybkim i łatwym sposobem na przełączanie się między kontami jednym kliknięciem jest używanie przełączania multikont (dostępne w panelu użytkownika).

4. W rozgrywce może czasem pojawić się coś w rodzaju Mistrza Gry, na forum zwane Tłem Wydarzeń. Nie wolno ignorować ingerencji Tła w życie postaci, nawet jeśli nie podoba nam się treść jego postów - w takiej sytuacji możemy dyskutować z Tłem, by MG zmienił treść swojego posta czy go usunął, ale nie zignorować wiadomość.
Jeśli nie życzymy sobie, by Tło nas odwiedzało, można to łatwo zaznaczyć w polu profilu, które jest do tego specjalnie stworzone. Gdy nie zgodzimy się na taką ingerencję w nasze sesje, Tło nie pojawi się w temacie bez naszej wyraźnej zgody.

GRA

1. Posty muszą składać się przynajmniej ze 100 wyrazów (nie wliczamy w to spójników!), jest to mniej więcej 10 linijek tekstu w widoku tematu i to naprawdę niedużo. Nie jest to rygorystyczny wymóg, więc nie stanie się nic złego, jeśli od czasu do czasu zdarzy się napisać nieco krótszego posta, ale częste pisanie zbyt krótkich postów fabularnych spotka się z ostrzeżeniem.

2. Jesteśmy w większości dorośli, więc na forum nie obowiązuje cenzura. Dozwolone jest opisywanie czynności seksualnych, nawet szczegółowe, ale nie w sposób wulgarny. Ponadto sceny erotyczne nie powinny wychodzić poza budynki mieszkalne i jeżeli ktoś nie życzy sobie czytania o czynnościach seksualnych lub jest osobą nieletnią, rejestruje się na forum i przegląda tematy z mieszkaniami na własną odpowiedzialność.
Jeżeli zamierzasz opisywać współżycie swojej postaci, Twoim obowiązkiem jest oznaczenie tematu prefiksem +18 (wybór prefiksu jest tuż obok okienka z nazwą tematu). W przypadku mocniejszych scen erotycznych zalecane jest użycie tagu hide
.

3. Na forum dopuszczalna jest multilokacja. Należy jednak zachować porządek czasowy - to oczywiste, że postać nie znajduje się w kilku miejscach jednocześnie! Wchodząc w kolejne miejsce zakładamy, że postać pojawia się w nim później niż w poprzednim - różnica czasu jest dowolna, może to być parę godzin, dni, tygodni, ale należy o niej pamiętać. Postać się nie rozdwaja.
Darujmy sobie multilokację, jeśli w trwającej sesji dzieje się coś, co może istotnie wpłynąć na przyszłość postaci, na przykład jej stan zdrowia, psychikę, zachowanie. Nieuwzględnienie takich zmian w późniejszych sesjach może spowodować niespójność w życiu postaci.

4. Szanujemy wysiłek, który gracze wkładają przez miesiące, a często i długie lata w tworzenie i rozwijanie swoich postaci. Dlatego surowo zabronione (i równie surowo karane) jest zabijanie, zadawanie bardzo mocnych ran i trwałe uszkadzanie ciała, okaleczanie cudzej postaci, jeśli nie mamy na to zgody jej właściciela. Zabronione jest również pisanie za drugiego użytkownika o działaniach jego postaci. Starajmy się też unikać nonsensów polegających na uwzględnieniu w swoim poście reakcji na to, co jeszcze się nie wydarzyło: "jeśli Johnny podskoczył, to ja przyklasnąłem, a jeśli nie podskoczył, to nie przyklasnąłem" tylko utrudnia innym grę.

REALIZM


1. Nie mamy żadnych naukowych dowodów na istnienie duchów czy magii, w naszym życiu też one nie występują, więc nasze postacie również nie władają magią ani nie wchodzą w kontakty z istotami pozaziemskimi. Nie mają również możliwości czytania w myślach, teleportacji, jasnowidzenia czy innych zdolności, których istnienie jest bardzo wątpliwe.

2. Staramy się, by czas na forum odpowiadał realizmowi. Dlatego datę na forum mamy taką, jak w kalendarzu, za oknami zgadzają nam się pory roku, nasze postacie starzeją się o rok w dniu urodzin, który im wybraliśmy, a ciąża trwa oczywiście tyle samo, co w świecie rzeczywistym.

3. Yellowlair Oats jest umiejscowione w Anglii, więc na forum przenosimy angielskie obyczaje, zasady, kuchnię czy pogodę. Trzymamy się brytyjskiego systemu monetarnego, edukacyjnego czy ustroju. W razie wszelkich wątpliwości związanych z życiem w Anglii, warto zajrzeć do przewodnika, w którym opisano najważniejsze różnice między polską i angielską rzeczywistością.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości