witaj w Yellowlair Oats
rejestracja  logowanie

podstawy
regulamin
pomoc techniczna
grupy
przewodnik po GB
nieobecności
administracja
zajęte wizerunki
wymiana bannerami

wzory
karta postaci
kalendarz
relacje

SMS
Instagram

fabularne
kto popisze?
mapa
książka adresowa
Ogłoszenia

#11 (16.07.2018, 02:36 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

16 lipca 2018

♥ Bliżej Discorda!
Od dziś mamy bliższe połączenie forum z Discordem. Informacje na temat niektórych nowych wątków i postów z forum będą automatycznie pojawiać się na naszym forumowym Discordzie, co - mam nadzieję - pomoże szybciej zauważyć posty z ogłoszeniami administracji i użytkowników oraz ułatwi odnalezienie ich.
O czym będziecie mogli przeczytać na Discordzie?
Gdy pojawią się nowe posty z ogłoszeniami administracji, nowe ankiety czy wątki dotyczące funkcjonowania forum, nowości fabularne oraz tematy z poradnikami fabularnymi/technicznymi, informacja pojawi się na nowym kanale #informacje.
Gdy ktoś z Was zgłosi nieobecność w wyznaczonym do tego temacie, informacja pojawi się na nowym kanale #nieobecności.
Gdy ktoś z Was stworzy wątek w dziale "Poszukiwania", informacja pojawi się na znajomym kanale #szukam.

♥ Discordowy Widget!
Discordowe poprawki i usprawnienia zaowocowały też wrzuceniem na forum widgetu z naszym kanałem. Domyślnie jest on wyłączony i każdy ma tylko standardowy discordowy shoutbox na stronie głównej forum, ale można go sobie włączyć w profilu: Panel użytkownika -> Edytuj profil -> siuuup na sam dół -> Widget Discorda. Po włączeniu w prawym dolnym rogu strony pojawi się mały przycisk z logo Discorda, który po kliknięciu wyświetla czat. Można oczywiście wysyłać z niego wiadomości bez posiadania konta na Discordzie, czyli tak samo, jak z shoutboxa, posiada też dostęp do wszystkich kanałów. Wyświetla powiadomienia w formie małych dymków w stylu Messengera. Można go oczywiście wyłączyć, jeśli okaże się upierdliwy.

Odpowiedz
#12 (28.07.2018, 02:00 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

28 lipca 2018

Karty, kochani!
Na uaktualnienie Kart Postaci do nowego obowiązkowego wzoru daliśmy wam trzy miesiące i myślę, że to aż za dużo czasu na dopisanie paru krótkich informacji i wklejenie starych w nowy wzór. Większość osób dostosowała się, jednak trzy miesiące właśnie minęły, a nadal jest trochę kont, u których brak zmian.
Bardzo więc proszę o dostosowanie się do zmian właścicieli tych kilkunastu kont, które nadal mają stary wzór KP. W ramach przypomnienia zalegającym ze zmianą napiszę prywatne wiadomości na Discordzie, a osobom, które nie korzystają z Discorda, wyślę klasyczne PW. Dostajecie jeszcze miesiąc i jeśli po tym KP nadal będą mieć stary wzór, konta zostaną po prostu dezaktywowane, a wizerunki postaci usunięte z listy zarezerwowanych - jeśli ktoś przez cztery miesiące nie jest zainteresowany uaktualnieniem KP, to dla mnie oczywisty sygnał, że postać została porzucona.
Odpowiedz
#13 (10.08.2018, 11:57 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

10 sierpnia 2018

Prefiksy dla wątków +18
Małej modyfikacji uległ właśnie punkt 2 regulaminu gry (Zasady gry, II. Gra). Od dziś w przypadku tematów, w których rozgrywane są wątki erotyczne, wymagane jest ustawienie dla tematu prefiksu +18.
Średnia wiekowa na forum sięga dobrze powyżej 20 lat i dlatego wątki erotyczne nie są zabronione i nie jest również wymagane używanie hide. Jednak ze świadomością, że większość działów fabularnych jest dostępnych dla gości - a ci bywają przeróżni - i zdając sobie sprawę, że zapewne też nie wszyscy użytkownicy życzą sobie trafiać choćby przypadkowo na wątki erotyczne, zdecydowałam o stworzeniu widocznego jak krosta na czole prefiksu +18, który ma za zadanie ostrzegać potencjalnych czytelników przed trafieniem na treści, których mogą nie życzyć sobie widzieć. Prezentuje się on w taki sposób:

[Obrazek: q1qZBHR.png]

Ustawienie go jest banalne - przy wpisywaniu tytułu wątku wystarczy wybrać go ze znajdującej się tuż obok listy prefiksów.
Oznaczanie tematów z erotyką prefiksem +18 jest obowiązkowe. Jeśli ktoś z was nie dostosuje się do tej zasady, pierwszy jego wątek bez prefiksu zostanie przeniesiony do historii, a każdy kolejny usunięty bez ostrzeżenia. Na forum można pisać bez ograniczeń, ale z szacunkiem do osób, które być może później postanowią przeczytać wasze posty.

Przypominam również, że jeśli ktoś nie chce, by jego posty były widoczne dla gości, może zgłosić to do mnie, @Courtney Marsh albo @Terence Douglas, a my wyłączymy gościom możliwość przeglądania mieszkania wskazanej postaci.
Odpowiedz
#14 (28.09.2018, 02:44 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

28 września 2018

Powracamy po krótkiej przerwie! Przez ostatnie dwa dni forum było niedostępne z racji małego remontu, ale prace dobiegły wreszcie końca!

♥ Nowy wygląd
Na pewno pierwsze, co rzuca się w oczy, to zmiana wyglądu forum. Tabela forum, podglądy profilów użytkowników, widoki wątków i inne drobiazgi uległy zmianie, która miała na celu poprawę estetyki i przejrzystości forum. Małej modyfikacji uległ również kod relacji. Mam nadzieję, że udało mi się trafić w wasz gust ^^
Jeśli komuś forum wyświetla się źle - należy wyczyścić cookies!

♥ Kalendarze
Największą nowością wprowadzoną na forum podczas obecnych prac są kalendarze (dzienniki) znane wam pewnie z innych forów. Narzędzie pomocne przede wszystkim dla osób lubiących multilokację - możecie w odpowiednim dziale stworzyć temat ze swoim kalendarzem, w którym będziecie zapisywać w chronologicznej kolejności prowadzone rozgrywki, by w łatwy i przejrzysty sposób się po nich poruszać i nie mylić kolejności czasowej. Miejsce na kalendarze znajduje się w dziale z dodatkami dla postaci, obok relacji a ich wzór TUTAJ.  
Kalendarze są nieobowiązkowe.
Osoby, które prowadzą postacie od wielu lat i mają na koncie dużo sesji, mają dowolność w sposobie rozpoczęcia kalendarza, jeśli zechcą go prowadzić - mogą zacząć spis rozgrywek od chwili obecnej lub umieścić w nim również wcześniejsze wątki.

♥ Nowe lokacje
Jako że ostatnio zaczynamy cierpieć na niedobór wolnych lokacji, miasto zostało rozbudowane o mnóstwo nowych miejsc! W Kindly Angles pojawił się między innymi salon spa, w Centrum otworzył się pierwszy w mieście klub dla gejów, Sullen Hides wzbogaciło się o kościół i lokale do wynajęcia - jeśli Twoja postać szuka miejsca, w którym otworzy swój własny interes, to okolice dla niej! - przedmieścia rozrosły się o uroczy tani motelik, a na obrzeżach miasta znalazły się przyjemne dla oka atrakcje turystyczne i miłe zakątki do zwiedzenia. Poza wymienionymi nowościami pojawiło się w Yellowlair wiele innych mniejszych, ale równie interesujących lokacji.
Tu ogromne podziękowania dla @Elena Moore za pomoc w tworzeniu i szukaniu grafik dla nowych lokacji <3

♥ Kod lokacji
Niektórzy pytają o kod, w którym umieszczone są zdjęcia publicznych lokacji, chcąc użyć go w mieszkaniu swojej postaci. Przepisałam go na bbcode i udostępniam każdemu zainteresowanemu:

Kod:
[lokacja][nazwa=tu wpisz nazwę][zdj=tu wklej link ze zdjęciem][/lokacja]
Odpowiedz
#15 (26.11.2018, 02:39 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

26 listopada 2018

Pożegnanie ze zwierzętami!
Piszę to ze smutkiem, bo po przeszło siedmiu latach kończy się pewien etap charakterystyczny dla Yellowlair Oats, ale dalsze trzymanie zwierzęcej rasy przy życiu nie ma sensu. W lutym, zakładając poprzednią ankietę, byliśmy z @Courtney Marsh i @Terence Douglas zdecydowani usunąć zwierzaki, lecz przekonaliście nas swoimi argumentami. Obecne wyniki ankiety są oczywiste (93,94% na tak) - należy zakończyć zwierzęcy rozdział na forum. Dziękuję wszystkim osobom, które nie tylko zagłosowały, ale odpowiedziały również na postawione pod ankietą pytania (a było was więcej niż się spodziewałam ^^). Bardzo pomogliście w podjęciu decyzji. Żałuję przy tym bardzo (i nie rozumiem dlaczego), że osoby głosujące, aby zwierząt nie usuwać, były jedynymi, które szerzej się nie wypowiedziały, nie próbując nawet podać argumentów, które być może wpłynęłyby na naszą decyzję.

ANKIETA WRAZ Z WYPOWIEDZIAMI UŻYTKOWNIKÓW DOSTĘPNA JEST TUTAJ

Co dalej?
Nie chcę przeprowadzać rewolucji, bo wiem, że wielu z was ma zwierzęce postacie liczące kilka lat, niektórzy są z nimi związani emocjonalnie i usunięcie ich z dnia na dzień byłoby dla takich osób ciosem, dlatego wycofywanie zwierząt odbędzie się stopniowo.

Dziś: 
- możliwość stworzenia nowej zwierzęcej postaci została wyłączona, 
- z regulaminu i przewodników oraz tematów informacyjnych zniknęły zapisy powiązane z graniem psem i kotem,
- został usunięty wzór Karty Postaci zwierząt, 
- dział z Kartami Postaci zwierząt, relacje zwierzaków, poszukiwania, boksy w schroniskach i inne osobiste tematy zostały przeniesione do odrębnego poddziału w historii. 

Do końca stycznia 2019 roku macie czas na pożegnanie się z waszymi zwierzęcymi postaciami. W tym czasie na discordowym kanale #pomoc lub w TYM TEMACIE możecie zgłaszać prośby o wcześniejsze usunięcie swoich zwierzęcych kont (proszę o wskazanie konkretnych postaci, nie "usuńcie moje zwierzaki"). To czas do waszej dyspozycji, abyście mogli bez presji zapisać avatary, inne grafiki i informacje profilowe, skopiować sobie Karty Postaci czy konkretne posty lub wątki, jeżeli chcecie zostawić je sobie na pamiątkę (posty zwierząt nie zostaną usunięte, ale konta
owszem, co utrudni późniejsze odszukanie konkretnych postów). Jeśli chcecie domknąć jakieś niedokończone wątki zwierzaków, fabularnie wyprowadzić je z miasta, uśmiercić czy jakkolwiek inaczej usunąć z fabuły, w tym okresie macie również czas na napisanie nimi ostatnich postów.

W pierwszych dniach lutego 2019 roku konta zwierzęce, które wcześniej nie zostały zgłoszone do usunięcia, zostaną skasowane.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości