witaj w Yellowlair Oats
rejestracja  logowanie

podstawy
regulamin
pomoc techniczna
grupy
przewodnik po GB
nieobecności
administracja
zajęte wizerunki
wymiana bannerami

wzory
karta postaci
kalendarz
relacje

SMS
Instagram

fabularne
kto popisze?
mapa
książka adresowa
Wykaz ras psów zakazanych w UK

#1 (08.12.2016, 04:51 )

Wykaz ras psów zakazanych w UK


W Wielkiej Brytanii niektóre rasy psów, które można spotkać na polskich ulicach, są zakazane ze względu na przejawianą przez ich przedstawicieli agresję. Z oczywistych względów takie psie postacie nie mogą zaistnieć w Yellowlair Oats. Dangerous Dogs Act z 1991 r. zalicza do nich:

1. PIT BULL TERRIER 

2. JAPOŃSKA TOSA INU 

3. DOG ARGENTYŃSKI

4. FILA BRASILIERO

Psy tych ras nie będą akceptowane na forum, ponieważ ich obecność w Anglii jest niezgodna z prawem, a tego akurat prawa Anglicy bardzo przestrzegają - na tyle, że podczas spaceru z psem w typie pitbulla (do tych również Anglicy zaliczają amstaffy), w każdej chwili patrol policji może zatrzymać właściciela i odebrać mu psa, nawet jeśli zwierzak był na smyczy. Nieakceptowane są psy nie tylko posiadające rodowody, ale również w typie tych czterech ras, o uznaniu za psa grupy zakazanej w świetle przepisów nie decyduje bowiem dokument, a jego cechy wyglądu.
Po odebraniu psa od właściciela zwierzak jest oceniany przez eksperta, który ma za zadanie zaliczyć psa do konkretnej rasy. Jeśli jego przynależność do jednej z czterech zakazanych ras zostanie potwierdzona, pies zostanie uśpiony, a właściciel pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Maksymalna kara za posiadanie psa zakazanej rasy to 5000 funtów grzywny i/lub 6 miesięcy więzienia.
Jedyną drogą dla osób pragnących na Yellowlair Oats postaci psa jednej z zakazanych ras jest Index of Exempted Dogs (IED), czyli spis psów zakazanej rasy warunkowo zwolnionych. Aby pies został umieszczony na tej liście przez sąd, musi być:

» wykastrowany
» wytatuowany lub posiadać mikroczip
» trzymany na smyczy i w kagańcu (przez cały czas) w miejscach publicznych
» trzymany w bezpiecznym miejscu, aby nie móc uciec


Postać musi więc być wykastrowana, nie może przebywać z daleka od właściciela i musi posiadać właściciela na starcie (nie ma mowy o bezpańskim bieganiu samopas ani o schronisku).
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości